Про динозаврів. Доповідь першокласниці


Про динозаврів дівчинка хотіла знати більше

Знову динозавр.

Про динозаврів. Перша книжка, яку ми взяли у бібліотеці.

Книжку про динозаврів важко було читати. Міленький шрифт, багато термінів. Тому більшу частину прочитала я. А моя внучка фактично одержала гарний переказ. Я вирішала поглибити її участь у цьому процесі і запропонувала зробити доповідь для учнів класу. Так ми разом підготували невеличку розповідь про динозаврів.

Доповідь про динозаврів.

Люди нiколи на бачили і не побачать динозаврiв. Не тi, якi живуть зараз. Не тi, якi житимуть у майбутньому. Не тi, якi жили ранiше. А може, динозаврів не було зовсiм?

Нi, це не так. Динозаври були. Але жили вони в дуже далекi часи. В тi часи, коли на Землi ще не було людей.

ТРIАСОВИЙ ПЕРIОД (245-240 мiлiонiв рокiв тому)

ЮРСЬКИЙ ПЕРIОД

КРЕЙДЯНИЙ ПЕРIОД

В цей час на Землi жили тiльки тварини. Люди не могли iх бачити, малювати , фотографувати.

Тодi, як же вони дiзналися про динозаврiв?

Люди знайшли рештки динозаврiв (1802 р). На початку вони не знали, що це динозаври. Вченi вивчали кicтки. Складали їх. Получали скелети дуже велетенських iстот. Яких назвали динозаврами. В перекладi з гречеськоi

СТРАХIТЛИВI ЯЩУРИ

Як жили динозаври? Чи довго виростали до великих розмipiв? Якого були коляру? Чим харчувалися? Як розмножувалися? Цього усього не знає нiхто. Люди лише здогадуються.

Хто такі динозаври? Це рептилії, що відкладають яйця. Яйца відкладали самиці.  Яйце динозавра мало видовжену форму і таку ж внутрiшню будову, як яйце курки. Вважається, що вони були різноколярові. Яйця лежали у гнiздi. Його захищала самиця, а у деяких видів —  самці. А самиці ходили і відкладали яйця. Знайдені гнізда доводять, що динозаври дбали про малюків. Вони жили у гнізді з батьками до певного віку. А коли рухалися, то їх з різних боків оточували дорослі.

За будовою черепа ці плазуни подібні до крокодилів і ящірок. Динозаври бігали, ходили, стрибали. Деякі – літали та плавали.

Ще трохи про динозаврів

Ми знаємо про динозаврів те, що вони були різних розмірів. Розмір самого великого динозавра був

до 30 метрiв. Кістяк брахіозавра — найбільшій в світі. Його довжина – 23 метри,  висота 12 метрів, вага -77 тонн

Що їли динозаври? Одні плазуни були хижаками і їли різних тварин. Другі – мертвих тварин. Інші харчувалися рибами і водоростями.  А деякі були травоїдними. Живилися рослинною їжою.

Сталося так, що динозаври зникли. Чому? Нікому досконало невідомо. Є тільки гіпотези. Кажуть, що зникання динозаврів сталося через падіння на Землю різних небесних тіл. Через зникнення рослин. Або через  те, що виникли інші хижаки.

Сьогодні ми читаємо про динозаврів, можемо бачити їх моделі у різних музеях природи та купувати чудові іграшки у дитячих магазинах.

Ось таку історію про динозаврів склали ми, коли з горем навпіл прочитали книгу Френсіса Девіса «Динозаври». Розповіли її 1-а класу. А потім усі разом розглядали іграшкових динозаврів та шукали їж назви.

Чому це я написала? Бо вважаю, що дитина повинна знати для чого вона читає. Щоб одержати знання і ділитися з іншими. Або мати задаволення та певні емоції. На мій погляд, мотивація для читання дуже.важлива.

P.S. Пробачьте за незграбний український. Ми вчимося.

 

Любовь Цыбулева

Сегодня я - бабушка двух замечательных девчонок.. И это главное. Стараюсь быть рядом. Играю в веселые игры,. Катаюсь на роликах. Рисую Смешариков. Раньше училась и работала. Все было давно. И соответствовало другому времени. Сегодня мне 60 лет. Учиться начинаю снова. Думаю, получиться.

Так же Вам может понравиться

Добавить комментарий

Обо мне

Lubov Tsibulova

Lubov Tsibulova

Я - бабушка двух замечательных девчонок. И это главное. Стараюсь быть рядом. Играю в веселые игры. Катаюсь на роликах. Рисую Смешариков.

Подписаться по эл. почте

Укажите свой адрес электронной почты, чтобы получать уведомления о новых записях в этом блоге.